RF Alarm Etiketleri

 

EAS (electronic article surveillance) Elektronik ürün gözetim sistemlerinde kullanılmakta olan Radyo Frekans teknolojisi radyo sinyalleri kullanılarak yapılmaktadır. Genellikle ürün koruma sistemi Mağaza Ürün Koruma veya Mağaza güvenlik sistemi olarak tanımlanan olan bu sistemler çok düşük frekansta ve çok minimal alanda yayın yapmaktadır. Radyo Frekans ürün koruma sistemi ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmış tüm ürün koruma etiketlerine radyo frekans alarm etiketleri denilmektedir. Radyo Frekans Etiket türleri iki bölüm altında üretilmektedir; Radyo Frekans Sert alarm etiketler ve Radyo Frekans Kağıt alarm Etiketler.

Radyo frekans sert alarm etiketleri algılama mesafeleri kağıt etiketlere göre daha yüksek ve tekrar tekrar kullanılan etiketlerdir. Genellikle kullanım alanları; Tekstil, deri çanta, bavul, tekel ürünleri (şişe alarm etiketleri) Gözlük alarm etiketleri, Züccaciyelerde telli lanyard ile uygulama yapılarak tüm kulplu ve delikli ürünlere uygulanmaktadır. Radyo Frekans Kağıt alarm etiketleri Radyo frekans sert alarm etiketlerine göre algılama mesafesi düşük olmasına rağmen ekonomik işletme maliyeti, etiket inceliği gibi nedenlerle tüm market, kırtasiye sektörlerinde genel olarak kullanılan sistem ve etiketlerdir.

Kağıt alarm etiketler çeşitli ebatlarda üretilmektedir. Genel kullanım için kabul görmüş türler: 3cm * 3cm / 4cm * 4cm / 5cm * cm olarak üretilmektedir. Bu etiketlerin üzerinde barkodlu olan türü genel olarak kullanılmakta ayrıca baskısız beyaz olarakta üretilmektedir. Ayrıca kozmetik sektörü için şeffaf olarak 19mm * 62mm olarak üretim yapılmaktadır. Gıda sektöründe kullanılmak üzere 4cm * 4cm olarak Frozen (dondurulmuş gıdalar buzdolabı ürünleri için) özel üretilmektedir.