Alarm Etiketleri

Alarm Etiketleri Mağaza ürün koruma sisteminin mağaza giriş ve çıkış kapılarına kurulan ürün koruma antenleri ve ürünlerin üzerine takılan mağaza alarm etiketi ile çalışmaktadır.

alarm etiketleri

(Alarm etiket çeşitlerini alarm etiketi bölümünde inceleyebilirsiniz.) Ürünlerin üzerine takılan alarm etiketi ürün koruma anteni algılama alanına girdiklerinde alarmı tetikler sistemin alarm vermesini sağlar. Perakende satış mağazalar da mutlaka olması gereken sistemleridir.
Ürünün satışı sonrasında kullanılan alarm çeşidine göre alarm sökücü ile sökülmelidir.  Veya deaktivatör ile deaktive edilmelidir. Kasada ödeme yapılmayan ürünler ürün koruma sistemi tarafından algılanarak alarmın devreye girmesi sağlanır.

Mağaza güvenliğinde tekrar tekrar kullanılan sert etiketler kullanıldığı gibi tek kullanımlık barkod alarm etiketi ve dr alarm etiketi sektörlere ve ürün özelliklerine göre birlikte veya ayrı ayrı kullanılmaktadır. Kağıt alarm etiketi ve dr etiket tek kullanımlıktır. Satış sonrası kasada deaktivatör ile deaktivite edilerek ürün üzerinde güvenlik kapılarından güvenle geçer.
Sert alarm etiketleri ise tek kullanımlık VST tag etiket haricinde tekrar kullanılabilen alarm etiketi çeşitleridir.

Mağaza ürün koruma sert alarm etiketler ve barkod alarm kağıt etiketler satışını yaptığınız ürün türüne göre karar verilmesi gerekmektedir. Tekstil perakende ürünlerde; bebek, iç giyim, mayo sektöründe mini alarm etiket, vertical etiket, pencil etiket çeşitleri ile birlikte barkod alarm olarak da tanımlanan kağıt alarm türleri kullanılmaktadır.

Erkek ve bayan tekstil sektöründe Golf etiket, Round etiket, Ufo Ürün koruma çeşitleri tercih edilmektedir.

Kırtasiye market perakende grubunda çoğunlukla.  4 cm * 4 cm boyutunda kağıt alarm kullanılır. Marketlerde tekstil ürünü var ise mini sert alarm kullanılır.

Kozmetik parfümeri perakende mağazalarda akusto manyetik sistemler de çalışan dr alarm etiketi kullanılır. Radyo frekanslı sistemlerde ise 3cm * 3 cm kağıt alarm etiket ve 19mm * 62 mm şeffaf kozmetik etiket kullanılmaktadır.

Ürün Koruma Sistemi